Singles

Lag to decide who breaks on the first frame then alternate.

KOs can be played on or before the date, please contact the opposition to arranged a suitable date. The opposition have the right to decline. If so, they have to be played on the night and NOT after the night. All KOs must be played at venues in the league.

Rnd 1 – 13/12/21 (best of 5)
25B Mingins, Off The Rails WinvS Millington, Pockets Reds
26C Courtney, Feathers BvC Roberts, Dishers Win
27J Watts, Eight Farmers WinvC Bhai, Rifleman
28O Myers, Boars HeadvT Butler, Turnpike Win
29P Johnson, SteventonsvZ Atherton, Turnpike Win*
30J Hough, RiflemanvA Hooks, Feathers A Win
31P Cavanagh, White LionvN Priestley, Feathers A Win*
32S Sands, Broughton WinvN Towers, Off The Rails
33L Meakin, Pockets Reds WinvS Almond, White Lion
34D Lowe, Last Place ChampionsvS Nadin, Turnpike Win
35A Lacking, Pockets Reds WinvG Beswick, Last Place Champions
36D Astles, Last Place ChampionsvL Cronin, Broughton Win
37K Lloyd, Eight Farmers WinvE Johnson, Steventons
38A Brown, Feathers AvS Abbott, Dishers Win
39P Derricutt, White LionvT Roberts, Off The Rails Win
40D Pimlott, TurnpikevJ Lomas, Rifleman Win*
41T Cain, Pockets Reds Win*vM Holmes, Feathers A
42M Lomas, RiflemanvA Bostock, White Lion Win
43R Symms, RiflemanvC Gilbert, Last Place Champions Win*
44C Baller, Off The RailsvD Massey, Pockets Reds Win
45B Illedge, Feathers AvM Kernan, Pockets Reds Win
46L McGuiness, Boars Head Win*vG Sinclair, Broughton
47A Stubbs, Eight FarmersvR Cobain, Feathers B Win*
48A Goodwin, TurnpikevA Robinson, Turnpike Win*
49T Allen, BroughtonvS Crawley, Off The Rails Win*
50R Bailey, Boars HeadvC Hughes, Dishers Win
51W Buckley, Feathers A WinvC Lowton, Feathers A
52D Robert, Boars HeadvP Bryne, Off The Rails Win
53J Ashbrook, Boars HeadvC Winslow, Pockets Reds Win
54P Malam, White LionvS Malam, Off The Rails
55D Watts, Eight FarmersvS Mundy, Pockets Reds Win
56C Bennett, White LionvR Wallis, Feathers B Win*
57C Webb, Feathers B Win*vK Prince, White Lion
58A Moore, Off The RailsvP Wilson, Feathers B Win*
59L Bills, Boars Head Win*vA Booth, Rifleman
60L Wilson, Feathers B WinvJ Shaw, Rifleman
61L Broster, Off The RailsvScott Gregory, Off The Rails Win
62L Wood, Feathers AvT Millington, Pockets Reds Win
63D Jordan, Dishers Win*vA Clarke, Broughton
64S Ollier, Last Place Champions WinvD Bowker, Boars Head
Rnd 2 – 31/01/22 (best of 5)
1W Clarke, RiflemanvG Lamb, Last Place Champions
2G Newton, RiflemanvM Williams, Feathers B
3R Stockton, BroughtonvB Holden, Pockets Reds
4J Mcleaery, Last Place ChampionsvD Bills, Boars Head
5R Toranter, Boars HeadvA Brandreth, Feathers B
6K Robinson, TurnpikevC McGhee, Turnpike
7K Malam, White Lion WinvM Parry, Feathers A
8S Symms, RiflemanvT Blackford, Pockets Reds
9M Lacking, Pockets RedsvJ Yildiz, Broughton
10S Cuthbert, DishersvStu Gregory, Off The Rails
11V Woods, White Lion WinvR Holt, Feathers A
12M Long, Pockets RedsvJ Neal, Turnpike
13B Mingins, Off The RailsvC Roberts, Dishers
14J Watts, Eight FarmersvT Butler, Turnpike
15Z Atherton, TurnpikevA Hooks, Feathers A
16N Priestley, Feathers AvS Sands, Broughton
17L Meakin, Pockets RedsvS Nadin, Turnpike
18A Lacking, Pockets RedsvL Cronin, Broughton
19K Lloyd, Eight FarmersvS Abbott, Dishers
20Rnd 1 Winner 39vJ Lomas, Rifleman
21T Cain, Pockets RedsvA Bostock, White Lion
22C Gilbert, Last Place Champions WinvD Massey, Pockets Reds
23M Kernan, Pockets RedsvL McGuiness, Boars Head
24R Cobain, Feathers B WinvA Robinson, Turnpike
25S Crawley, Off The RailsvC Hughes, Dishers
26W Buckley, Feathers AvP Bryne, Off The Rails
27C Winslow, Pockets RedsvBye
28S Mundy, Pockets RedsvR Wallis, Feathers B
29C Webb, Feathers BvP Wilson, Feathers B
30L Bills, Boars HeadvL Wilson, Feathers B
31Scott Gregory, Off The RailsvT Millington, Pockets Reds
32D Jordan, DishersvS Ollier, Last Place Champions
Rnd 3 – 21/02/22 (best of 5)
1Rnd 2 Winner 1vRnd 2 Winner 2
2Rnd 2 Winner 3vRnd 2 Winner 4
3Rnd 2 Winner 5vRnd 2 Winner 6
4K Malam, White LionvRnd 2 Winner 8
5Rnd 2 Winner 9vRnd 2 Winner 10
6V Woods, White LionvRnd 2 Winner 12
7Rnd 2 Winner 13vRnd 2 Winner 14
8Rnd 2 Winner 15vRnd 2 Winner 16
9Rnd 2 Winner 17vRnd 2 Winner 18
10Rnd 2 Winner 19vRnd 2 Winner 20
11Rnd 2 Winner 21vC Gilbert, Last Place Champions
12Rnd 2 Winner 23vR Cobain, Feathers B
13Rnd 2 Winner 25vRnd 2 Winner 26
14C Winslow, Pockets RedsvRnd 2 Winner 28
15Rnd 2 Winner 29vRnd 2 Winner 30
16Rnd 2 Winner 31vRnd 2 Winner 32
Rnd 4 – 21/03/22 (best of 5)
1Rnd 3 Winner 1vRnd 3 Winner 2
2Rnd 3 Winner 3vRnd 3 Winner 4
3Rnd 3 Winner 5vRnd 3 Winner 6
4Rnd 3 Winner 7vRnd 3 Winner 8
5Rnd 3 Winner 9vRnd 3 Winner 10
6Rnd 3 Winner 11vRnd 3 Winner 12
7Rnd 3 Winner 13vRnd 3 Winner 14
8Rnd 3 Winner 15vRnd 3 Winner 16
Rnd 5 – 11/04/22 (best of 5)
1Rnd 4 Winner 1vRnd 4 Winner 2
2Rnd 4 Winner 3vRnd 4 Winner 4
3Rnd 4 Winner 5vRnd 4 Winner 6
4Rnd 4 Winner 7vRnd 4 Winner 8
Semi – 25/04/22 (Best of 7)
1Rnd 5 Winner 1vRnd 5 Winner 2
2Rnd 5 Winner 3vRnd 5 Winner 4
Final – 25/04/22 (Best of 9) – Venue TBC
1Semi Final Winner 1vSemi Final Winner 2
Pictured is the 2020 Singles KO Semi Finalists
Well done to Phil Malam from the White Lion on winning the 2019 Singles KO
Well done to Phil Malam from the White Lion on winning the 2019 Singles KO
Pictured is the 2019 Singles KO Semi Finalists
Pictured is the 2019 Singles KO Semi Finalists
Well done to Phil Malam from the White Lion on winning the Singles 2018 KO 4-0
Well done to Phil Malam from the White Lion on winning the Singles 2018 KO 4-0
Well done to Mike Kernan from Pocket on winning the Singles KO 4-2
Well done to Mike Kernan from Pocket on winning the Singles 2017 KO 4-2

Previous Winners

2020 Phil Malam, White Lion
2019 Phil Malam, White Lion
2018 Phil Malam, White Lion
2017 Mike Kernan, Pockets
2016 Dave Latham, Steventons
2015 Mark Bibby, White Lion
2014 Stuart Colclough, Pockets
2013 Sam Telfer, Steventons
2012 Mike Beeston, Broughton